PIC WEB serverJKLIR's PIC WEB SERVER

PIC WEB server je projekt, který bych chtěl realizovat pomocí PIC mikropočítače. Moje představa je taková, že by vlastní deska měla obsahovat 10Mbit/s (popřípadě 10/100Mbit/s) Ethernet, PIC mikropočítač, 32Kbit EEPROM paměť a slot na nějakou Flash paměť. Nejspíše to bude SD karta. V dnešní době dosahuje velkých kapacit a hlavně se hodí do extrémějších podmínek (cca. - 20 °C) než klasické levné a větší CF karty. Slot bych chtěl využít na data pro web server. Mikropočítač jsem zvolil PIC18F97J60, který je z nové řady PIC18F firmy MicroChip. Tento chip má v sobě zabudovanou MAC a 10BASE-T PHY. O hodně se změní velikost desky než kdybych to řešil klasickým mikrokontrolérem ethernetu + mikropočítačem. Na desku bych ještě chtěl dát digitální čidlo teploty od Texas Instrumens. Pak stačí připojit pomocí RJ45 konektoru do místní sítě a rychle a hlavně levně sdílet fotky z dovolené nebo ukázat seznam neplatičů. Zařízení bude mít spoustu předností. Například bude mnohem menší než klasické "písíčko" :), bude mít daleko menší odběr proudu, nebude obsahovat žádné točivé součástky, tím pádem bude tižší a lehčí. Pomalu začínám pracovat na projektu. Mám už nakreslené schéma, ale potřebuju ještě dořešit ovládání paměťových karet a tím pádem i rozvržení součástek na plošném spoji.

Doufám, že o tento projekt bude zájem, chtěl bych ho především prosadit v síti CZFree.Net. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, tak se můžete obrátit na můj [E-Mail]. Předpokládané rozmístění součástek na plošném spoji je vidět na obrázku nalevo. Podpořit mě můžete i přes PayPal.

Projektu se chytl kamarád OK1MJO, kterému jsem odevzdal podklady mého projektu na jeho stavbu jednoduchého DIGI APRS pro packet radio. Na SD kartu chce umístit OS Linux, který dokáže modulovat v několika rychlostech. Podobnou stavebnici lze provést například s opakovačem pro amatérská pásma.

STATUS: Nakupování součástek (51%)

UPDATE: Vzhledem ke stáří projektu (2008) a v dnešní době již běžně dostupnými zařízeními jsem byl nucen projekt ukončit. Možná se k myšlence někdy vrátím, ale bude již disponovat nějakým ARM, nebo ještě lépe RISC-V procesorem.


Zleva: PIC18F67J60 TQFP64, 24LC64-I/ST, TC1047VNBTR

Šíření upravených i neupravených materiálů bez písemného souhlasu autora je zakázáno!
© Jirka Klír as. Unreal][. Copyright 2003 - 2024 | www.jklir.net