Pár slov o AutoroviWebmaster JKLIR as. Unreal][    Jiří Klír (25. dubna 1987 v Praze). Mám za sebou základní vzdělání, dokonce i maturitu na Střední průmyslové škole v Ječné ulici (tímto jí věčná sláva :-)). Na vysokou školu jsem se dostal, ale nenaplnila moje očekávání a možná se tam jednou v daleké budoucnosti vrátím... Neustále mám nedostatek času na koníčky a bastlení. Moje zájmy jsou: Kuželky, In-Line brusle, DJing, UT, Počítače, Programování, Internet, Wifi a vše, co se točí kolem přenášení hlasu a dat. Pokud se budeme bavit o přezdívkách, tak jsem měl například "cukr", "klírec", "Savo", "JKLIR" a "Unreal][". Mám rád pravdu, lásku a kafe z McDonaldu :-). Nesnáším naopak nevěru, lži a přetvářku.


   Když jsem se v patnácti rozhodoval, co budu dál dělat, rozhodl jsem se, že se stanu programátorem. Začal jsem na sobě tvrdě dělat. Cestu jsem nikdy neměl přímočarou, ale celou dobu jsem veděl, co přesně chci. Myslím, že moje píle byla dostatečná a už jsem za ten krátký čas snad i něco dokázal. Pracoval jsem pro portál Bezrealitky.cz (mj. Projekt roku 2008), GM Electronic, Web Design Factory na pozici Senior Web-Javascript Developer a momentálně podnikám na živnostenský list jako Kvalitní HTML kodér. Zároveň ve svém volném čase spravuji několik dalších projektů. Veškerou zadanou práci dělám svědomitě, sofistikovaně a hlavně s validním zdrojovým kódem, možná místy narážím na to, že jsem detailista. Snažím se také více méně pravidelně přispívat do svého blogu.


PHP logo    Umím programovat v PHP, velice dobře pak v JavaScriptu (jQuery), (X)HTML, CSS. Zkušenosti mám také s jazyky Pascal, Delphi, Perl, J2ME, J2SE a linuxovým shellem Bash. Baví mě dynamické generování grafiky v PHP a JavaScriptu, parsování XML feedů či přímo webových stránek a SEO optimalizace pro vyhledávače. Jednou bych se chtěl naučit programovat v C++ a Pythonu, ale to spíše ze zvědavosti než z nutnosti. Rád se učím nové, moderní postupy a objevuji různé varianty řešení známých problémů, se kterými se setkávám každý den. Rovněž nabízím svoje schopnosti při vývoji projektů či webových stránek, kódování validních (X)HTML šablon, newsletterů, případně psaní skriptů pro jiné účely. Už mám pár referencí s krásným hodnocením a návštěvností, i Vy se můžete přesvědčit o mých kvalitách. Pokud máte nějaké dotazy (ba dokonce i nabídku spolupráce :-)), tak mě můžete kontaktovat buď přes ICQ 262485369 nebo mailově. Mám také vytvořený profil na Facebooku. Moji osobu nebo tento skromný web můžete podpořit několika způsoby.JKLIR as. Unreal][ as. Jirka Ďáblice