Pár slov o AutoroviWebmaster JKLIR as. Unreal][ Jiří Klír (25. dubna 1987 v Praze). Mám za sebou základní vzdělání, dokonce i maturitu na Střední průmyslové škole v Ječné ulici (tímto jí věčná sláva :-)). Na vysokou školu jsem se dostal, ale nenaplnila moje očekávání a možná se tam jednou v daleké budoucnosti vrátím... Neustále mám nedostatek času na koníčky a bastlení. Moje zájmy jsou: Kuželky, In-Line brusle, DJing, UT, Počítače, Programování, Internet, Wifi a vše, co se točí kolem přenášení hlasu a dat. Pokud se budeme bavit o přezdívkách, tak jsem měl například "cukr", "klírec", "Savo", "JKLIR" a "Unreal][". Mám rád pravdu, lásku a kafe z McDonaldu :-). Nesnáším naopak nevěru, lži a když něco dělám zbytečně.

Když jsem se v patnácti rozhodoval, co budu dál dělat... nevěděl jsem :-). Kolem roku 2000 jsem byl ohromený internetem a webovými stránkami a postupně jsem se sám začal učit, jak je vytvářet. Všechno to začalo hraním si s widgety napsanými v JavaScriptu a různými jejich úpravami (určitě vy starší pamatujete ty sledovače kurzoru myši, hodiny nebo měniče TITLE stránky :-)). Pak došlo i na webovky samotné. Zprvu byly statické nebo s použitím Framů, s nastudováním PHP a MySQL jsem je dokázal zdynamičnit a neustále zdokonalovat, a ruku v ruce s tím rostly i moje zkušenosti a dovednosti nejenom s vývojem, ale i s optimalizací pro vyhledávače. Momentálně podnikám na živnostenský list jako Kvalitní HTML kodér. Zároveň se ve svém volném čase věnuji správě několika projektů a vývoji hardwaru. Veškerou zadanou práci dělám svědomitě, sofistikovaně, možná často narážím na to, že jsem detailista. Snažím se také více méně pravidelně přispívat do svého blogu.

PHP logo Umím programovat v PHP, velice dobře si pak rozumím s JavaScriptem (Vanilla, jQuery), (X)HTML, CSS. Zkušenosti mám také s jazyky Pascal, Delphi, Perl, J2ME, J2SE a linuxovým shellem Bash. Baví mě dynamické generování grafiky v PHP a JavaScriptu, parsování XML feedů či přímo webových stránek, generování PDF dokumentů a SEO optimalizace pro vyhledávače. Jednou bych se chtěl naučit programovat v C++ a Pythonu, ale to spíše ze zvědavosti než z nutnosti. Rád se učím nové, moderní postupy a objevuji různé varianty řešení známých problémů, se kterými se setkávám každý den. Rovněž nabízím svoje schopnosti při vývoji projektů či webových stránek, kódování HTML šablon, newsletterů, optimalizaci skriptů, případně psaní skriptů pro jiné účely. Už mám pár referencí s krásným hodnocením a návštěvností, i Vy se můžete přesvědčit o mých kvalitách. Pokud máte nějaké dotazy (ba dokonce i nabídku spolupráce :-)), tak mě můžete kontaktovat mailem. Mám také vytvořený profil na Facebooku a na LinkedIn. Moji osobu nebo tento skromný web můžete podpořit několika způsoby.JKLIR as. Unreal][ as. Jirka Ďáblice