Mapstats v4.1 AJAX


Aktuálně: Vyšla nová verze Mapstats 4.1 AJAX s několika opravami. Více informací o změnách naleznete v changelogu.

Mapstats je můj vlastní wireless net monitoring systém. Když jsem před nějakým časem potřeboval zjistit, jestli jsou některá AP v naší síti online/offline, tak jsem narazil na skript Calstats. Řekl jsem si, že by nebylo špatné udělat něco podobného s mapou... A tak začal vývoj.

Mapstats vychází z Calstats a Net monitoru v síti CZFree.NET. Mapstats od verze 3.0 jsou vytvořeny v AJAXu - veškeré zpracování grafiky probíhá na straně uživatele, nikoli serveru. Server pouze "pingá" na počítače uvedené v souboru name.nodes . Na straně uživatele musí být zapnutý JavaScript jinak Mapstats nefungují, což může malé procento lidí odradit. Skript byl testován na nejnovějších verzích nejrozšířenějších prohlížečů (Firefox, Chrome, Internet Explorer a Opera) a chodí bez problémů. Jediný limit je ve velikosti mapy, doporučuji velikost do 10000 x 10000 pixelů. Potom mapa značně zatuhává a může uživatelům s pomalým počítačem zlobit. Uvnitř tar.gz archivu je dokumentace, kde máte podrobný návod jak si mapstats nainstalovat na svůj router a jak s ním pracovat. Dokumentace je z distribučních důvodů v angličtině. Jediné podmínky na zprovoznění jsou vlastně dva:

1) mít přístup/vlastnit router, kde běží Linux nebo Unix, kde běží awk a ping, fping nebo nmap 2) trpělivost se zanášením bodů ;-).

Námaha opravdu stojí za to (viz. LIVE DEMO níže). Vaši mapu si můžete rozřezat pomocí mého PHP skriptu map_cutter.zip. Pro automatické spouštění skriptu si musíte v Cronu nastavit interval na skript gen_mapstats v Mapstats adresáři. Pokud se vám generuje soubor name.state, tak máte vyhráno! Teď si už jen stačí přečíst dokumentaci a doplnit si svoje vlastní hodnoty do souborů v Mapstats složce. Úplná specifikace je v doc/ adresáři, takže předešlé řádky berte jako "stručný" překlad. Mapstats by neměly obsahovat chyby, ale kdyby jste kdokoliv narazil na nějaký bug, tak neváhejte a pište na [E-mail]. I vy se podílíte na budoucím vývoji... Dodržujte GNU/GPL licenci! Mapstats by nevznikly bez laskavého svolení Jana Krupy, Emcee Lam a bez použití knihovny excanvas. Taky bych chtěl poděkovat NajSatahovi, že provedl jako vždy betatest v praxi. Fórum ohledně Mapstats se vede na fóru CZFree.net.31. března 2005: Oficiální vydání verze 1.0
25. ledna 2006: Oficiální vydání verze 1.5
15. července 2006: Oficiální vydání verze 2.0
26. července 2006: Oficiální vydání verze 2.1
2. února 2007: Oficiální vydání opravné verze 2.2
8. srpna 2008: Oficiální vydání verze 3.0 AJAX
19. listopadu 2008: Oficiální vydání verze 3.1 AJAX
1. června 2011: Oficiální vydání verze 4.0 AJAX
7. prosince 2011: Oficiální vydání verze 4.1 AJAX
7. prosince 2011: Doplnění www stránek


» Mapstats LIVE Demo


mapstats example screenshot


JKLIR as. Unreal][


Download & informace
Mapstats verze 1.0 monitoring sítě [411]  
Mapstats verze 1.5 monitoring sítě [183]  
Mapstats verze 2.0 monitoring sítě [164]  
Mapstats verze 2.1 monitoring sítě [252]  
Mapstats verze 2.2 monitoring sítě [392]  
Mapstats verze 3.0 AJAX monitoring sítě [184]  
Mapstats verze 3.1 AJAX monitoring sítě [352]  
Mapstats verze 4.0 AJAX monitoring sítě [92]  
Mapstats verze 4.1 AJAX monitoring sítě [403] Download
Changelog Mapstats soubor se změnami [-] Zobrazit

Píše se o Mapstats:
Queer Research - softwarové novinky
CZFree.net - fórum
CalStats toolsŠíření upravených i neupravených materiálů bez písemného souhlasu autora je zakázáno!
© Jirka Klír as. Unreal][. Copyright 2003 - 2024 | www.jklir.net