CZF4BFU


czf4bfu Aktuálně: Vyšla nová verze 1.9 CZF4BFU rozcestníku s několika vylepšeními. Více informací naleznete v Changelogu.

CZF4BFU je projekt sítě CZFree.Net, který by měl pomoci lidem, co jsou v síti chvilku, aby se zorientovali ve službách, které jsou v jejich lokální síti dostupné. Zkratka CZF4BFU by se mohla vysvětlit jako CZFree pro Běžné Franty Uživatele :-). Existují i programy na to, aby si uživatel mohl naklikat rozcestník přímo ze svého počítače, ale když jsem uvážil to, že na straně serveru stejnak musí být nějaký mechanismus, který se postará o synchronizaci dat z ostatních rozcestníků, tak jsem udělal i webové rozhraní.


Oproti Majklově rozcestníku, ten můj neháže data do MySQL databáze (proč taky mít na disku dvoje stejný data, že?), o to je složitější a o něco náročnější na straně serveru než Majklův rozcestník. Další věc, co se mi na Majklově rozcestníku nelíbila, byla ta, že synchronizační skript byl v jazyce Perl a bylo ho potřeba nainstalovat včetně podpůrných modulů. Chtěl jsem maximálně ulehčit práci s instalací, tak jsem napsal skriptík v shellu, který se o vše postará. Vždy se zkouší 3x spojit přímo na server rozcestníku a když se mu to nepovede, tak se pokouší (také 3x) natahat deu soubory z ostatních rozcestníků. Skript dokáže stáhnout úplně všechny globaly v síti, které jsou uvedeny v souboru servers.list, ale to na úkor času. Při mém testování běžel něco kolem tří minut a dokázal si poradit úplně se všemi globaly. Co jsem zapomněl zdůraznit je to, že aktuální seznam rozcestníků se vždy po spuštění skriptu snaží stáhnout z této adresy a tím odpadá i nutnost čas od času změnit nefungující adresy, zkrátka je to centralizované. Od verze 1.6 rozcestník podporuje zobrazování/stahování externích ikonek a je kompatibilní s majklovou verzí rozcestníku - stejný formát ikonek ve stejném adresáři /cache/. Pokud budete mít další TYP serveru se službou, tak neváhejte napsat do fora CZFree.Net. Snažil jsem se udělat i přívětivější rozhraní pro uživatele. Nechal jsem tam věci, na které jsou zvyklí. Změnil jsem ovšem několik ikonek a člověk, který instaluje má možnost změnit pozadí rozcestníku na bg_"barva".jpg, které najde v souboru s kaskádovými styly styl.css. Je tam sedm pozadí v základních barvách, takže si určitě vybere každý. Ještě bych chtěl zmínit soubor info.php, ve kterém jsou uvedeny informace o rozcestníku včetně zobrazení všech ikonek, kde přesně vidíte podporované typy v deu souborech. Chtěl bych podotknout, že můj výtvor je distribuován pod licencí GNU/GPL a pod touto licencí jsou i některé ikonky. Žádný BUG zatím nebyl nalezen, snažil jsem se o bezchybnou implementaci jak pro Win, tak pro Linux servery. Doporučuju si přesto všechno přečíst instalaci, aby jste neudělali někde menší chybu a byli obeznámeni s tím, jak vlastně rozcestník funguje v rámci komunikace server-server, kterou naleznete tady. Přeju hodně štěstí s oživením ;-).4. února 2007: Oficiální vydání verze 1.0
6. února 2007: Vydání opravné verze 1.1
2. dubna 2008: Oficiální vydání verze 1.2
5. listopadu 2008: Oficiální vydání verze 1.3
7. února 2009: Oficiální vydání verze 1.4
11. září 2009: Oficiální vydání verze 1.5
19. března 2010: Oficiální vydání verze 1.6
14. června 2010: Oficiální vydání verze 1.7
20. prosince 2011: Oficiální vydání verze 1.8
13. května 2013: Oficiální vydání verze 1.9
13. května 2013: Doplnění www stránekrozcestník

informace o rozcestníku


JKLIR as. Unreal][


Download & informace
CZF4BFU v 1.0 rozcestníkový systém [7]  
CZF4BFU v 1.2 rozcestníkový systém [56]  
CZF4BFU v 1.4 rozcestníkový systém [77]  
CZF4BFU v 1.6 rozcestníkový systém [25]  
CZF4BFU v 1.8 rozcestníkový systém [111]  
CZF4BFU ChangeLog soubor se změnami [-] Zobrazit
informace o instalaci najdete [tady]


Píše se o CZF4BFU:
CZFree.Net Wiki
CZFree.Net forumŠíření upravených i neupravených materiálů bez písemného souhlasu autora je zakázáno!
© Jirka Klír as. Unreal][. Copyright 2003 - 2022 | www.jklir.net