Am I Online?


Am I Online Aktuálně: Rozšíření Am I Online konečně na addons.mozilla.org! Více informací o změnách naleznete v Changelogu. Nyní funkční i ve Firefoxu 4 a novějším.

Am I Online je moje vlastní rozšíření (doplněk) pro prohlížeč Firefox. Hlavním úkolem tohoto rozšíření je scanování vámi zvolené adresy, zda je přístupná skrz váš prohlížeč. Lze nastavit internetovou i intranetovou http adresu, například k monitorování proxy ve vaší síti. Uplatnění je celá řada a doufám, že si najde svoje místo i u vás. Defaultně je nastavena adresa vyhledávače Google.


Princip fungování doplňku je jednoduchý. V nastavení lze zvolit URL adresu, scanovací interval a timeout. Každých x sekund se odesílá dotaz na hlavičku pomocí HEAD metody přes XMLHttpRequest. Pokud není hlavička prázdná nebo zjišťování nepřekročí timeout, zobrazí se ve status-baru zelená (online) ikonka. V opačném případě červená (offline) ikonka. Výhoda HEAD metody je taková, že se zbytečně nestahuje samotný obsah stránky, pouze to nejnutnější potřebné k určení statusu webu. S webovým serverem se otevírá pouze jedno spojení, které zbytečně nezaťežuje prohlížeč ani samotný server. Bohužel Firefox jako takový neumí "pingat" ani zjišťovat traceroute, což snad časem vyřeším podporou Flash "udělátka" :-). Veškeré nápady i problémy vítány na mojí e-mailové adrese.25. dubna 2009: Oficiální vydání verze 1.0.1
26. dubna 2009: Oficiální vydání verze 1.0.2
27. září 2010: Oficiální vydání verze 1.0.3
25. března 2011: Oficiální vydání verze 1.0.4
8. prosince 2014: Oficiální vydání verze 1.0.6
8. prosince 2014: Doplnění www stránekstatus online status offline

nastavení Am I Online?


JKLIR as. Unreal][


Download & informace
Am I Online? v 1.0.6 rozšíření do FF [-] DownloadŠíření upravených i neupravených materiálů bez písemného souhlasu autora je zakázáno!
© Jirka Klír as. Unreal][. Copyright 2003 - 2018 | www.jklir.net